top of page
Сайт учителя географії
Логвинової Марини Олександрівни
Онлайн-сервіси та ігри для уроків географії
Ventusky - погодний сервіс, що відображає в режимі реального часу анімовану карту різних метеорологічних явищ. За замовчуванням на ній відображається рух повітряних мас і розподіл температур по всьому світу. У меню програми можна переключатися між різними режимами відображення: «Опади», «Хмарність», «Швидкість вітру», «Грози», «Сніговий покрив» і так далі.
Режим доступу: https://www.ventusky.com/?p=42;67;1&l=temperature-2m
Windyty.com – неймовірно яскрава інтерактивна візуалізація потоків вітру, температури, тиску, опадів і морських течій в режимі реального часу на всій земній кулі. Можна подивитися, як в Атлантичному океані народжуються шторми, або на течія Гольфстрім.
Режим доступу: https://www.windy.com/?40.385,29.197,4
EarthWindMap – дозволяє оцінити рівень забруднення території суходолу, океану, повітря пилом та хімічними сполуками. Є функція фільтрування за типом хімічних сполук. Відстежити окремо забрудненість океану, суші та повітря в усьому світі. Учень має можливість провести аналіз ситуації у будь-якій країні чи місті, спираючись на дані сервісу. Крім того, на сторінці сервісу можна переглянути відео, на яких показано виникнення ураганів та багато інших природних явищ. Сервіс буде корисний у 6,7,8 класах.
Режим доступу: https://earth.nullschool.net
Google Earth надає можливість знаходити необхідні географічні об’єкти та інформацію про них, відстань між географічними об’єктами, встановлювати градусну сітку та визначати географічні координати, визначати висоту територій над рівнем моря тощо. Програма має можливість показувати 3D-моделі будівель, пам’ятників у деяких містах у високій якості.
Режим доступу: https://www.google.com.ua/intl/ru/earth/
Як повинен виглядати атлас в XXI столітті? Наприклад, так – http://dsl.richmond.edu/panorama. University of Richmond створює інтерактивний атлас історичної географії США. Замість пасивного вивчення сторінок атласу користувачі можуть переміщатися в часі та просторі, взаємодіяти з вбудованими в атлас слайдерами та діаграмами, а також просто насолоджуватися неймовірною красою візуалізації даних.
Режим доступу: https://dsl.richmond.edu/panorama/
Mapillary – програма-аналог Google Earth. Сервіс корисний для підготовки та проведення уроків, мітить панорамні фотографії безлічі географічних об’єктів та дає можливість розглядати ці панорами лінійно. Дана функція програмного користування буде корисною при вивченні теми «Топографічна карта» у 6 та 8 класах, або для підготовки квесту рідним містом чи віртуальної географічної гри. Кожен знімок має свої географічні координати. Є функція додавання власних фото, прив’язування їх до місцевості. Сайт містить більш 1 млрд. світлин та дає можливість їх подивитись у форматі 3D.
Режим доступу: https://www.mapillary.com
World Map Quiz – англо- та російськомовний додаток, який може бути використаний вчителями при розробці онлайнзмагань, що мотивує дітей. Застосунок містить такі функції: можливість перегляду карт (корисна для вивчення географічної номенклатури: країн світу та їх столиць, прапорів), містить певну статистичну інформацію; географічні завдання у ігровій формі у 7 категоріях (країни, столиці, міста, прапори, моря, вибрати назву або зачистка карти) тощо.
Режим доступу: https://world-map-quiz.ru.uptodown.com/android/download
Solar System Scope – повноцінна модель Сонячної системи, нічного неба і космічного простору в реальному часі, з точним розташуванням об'єктів і безліччю цікавих фактів. За її допомогою можна легко вивчити будову Сонячної системи, усвідомити відмінності між планетами-гігантами і планетами земної групи, наочно представити космічні відстані та розміри космічних тіл. Сервіс буде корисним при вивченні географії у 6 та 7 класах.
Режим доступу: https://www.solarsystemscope.com
Klimadiagramme weltweit – містить кліматичні діаграми по 870 містам світу. Сервіс буде корисним для підготовці до уроків географії у 6,7,8 класах при вивченні теми «Клімат»
Режим доступу: https://www.klimadiagramme.de
Bouncy maps – карта, що показує наскільки великі країни за площею, населенням, запасами корисних копалин, економічними показниками тощо. Bouncy Maps має функцію картограми, перетворює карту, щоб показати, якими були б великі країни, якби ключовим критерієм був інший критерій. Крім того, обираючи критерій ранжування країн та територій за певним показником, обов’язково подається таблиця із сучасними статистичними даними щодо певного показника. Сервіс буде корисним як для вчителів, так і для учнів
Режим доступу: https://www.bouncymaps.com
What did Earth look like … years ago? – створений з метою візуалізації розвитку планети Земля за геологічними ерами та періодами. За допомогою функції пошуку можна вибрати як виглядала наша Земля 20, 100 чи 750 млн. років назад, функція вибору об’єктів дозволяє вибрати будь-яке місто світу та подивитись його геологічну історію. Сервіс буде особливо корисним для вивчення тем «Геологічні ери та епохи горотворення» у 7 класі, «Геологічна історія Землі. Геологічне літочислення. Геологічні ери. Геологічна будова. Неотектонічні рухи. Вплив геологічної будови та тектоніки на діяльність людини» у 8 класі
Режим доступу: https://dinosaurpictures.org/ancient-earth#240
Countrymeters – має на меті показати динаміку зміни чисельності населення та інших демографічних і соціальних процесів в будь-якій з країн світу. Дані про чисельність населення більшості країн засновані на публікаціях відділу народонаселення при Департаменті з економічних і соціальних питань ООН
Режим доступу: https://countrymeters.info/ru
Seterra Online – сервіс корисний для вивчення країн, столиць, прапорів та гербів, океанів, морів, річок тощо. Платформа містить понад 200 географічних завдань різного ступеня складності та відмінної тематики, які відображуються на зручно влаштованому інтерфейсі. Сервіс корисний при підготовці до уроків та проведенні уроків у 6,7,10,11 класах для засвоєння таких категорій знань: материки та частини світу; країни світу та їх столиці, найбільші міста; океани, моря, озера, річки; прапори та герби окремих країн світу.
Режим доступу: https://online.seterra.com/ru
LearningApps.org – сервіс з підтримкою усіх елементів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Платформа містить цікаві завдання з усіх шкільних предметів. Для нас цікавим виступають можливості сервісу для вивчення географії. Можливості сервісу можна використовувати для підготовки до уроків або для самостійної роботи. При вивченні теми «Населення світу» цікавим є завдання на встановлення послідовності країн за чисельністю населення або завдання на встановлення відповідностей між річками та материками їх знаходження
Режим доступу: https://learningapps.org
«Щоденник погоди» – спеціальна функція від компанії GISMETEO для школярів. Сервіс має можливість отримати щоденник погоди за будь-яким місяцем або роком, будь-якою країною та містом
Режим доступу: https://www.gismeteo.ru/diary/5053/
AirPano – сайт для перегляду панорамних зображень десятків відомих міст по всьому світу. Більша частина зображень AirPano має інтерактивні посилання, щоб можна було більше дізнатися про місця, які ви бачите на знімках AirPano.
Режим доступу: https://www.airpano.ru
Earthcam.com – на порталі зібрана колекція вебкамер встановлених у всіх містах світу, від США до Таїланда.
Режим доступу: https://www.earthcam.com
360cities.net – на сайті зібрана найбільша колекція інтерактивних сферичних панорам світу, де можна здійснювати прогулянки вулицями найпопулярніших міст
Режим доступу: https://www.360cities.net
Google Street View – функція панорамного перегляду вулиць по всьому світу, що надається через розширення Карти Google та Google Земля. Охоплює 52 країни світу, а деталізація покриття ресурсу в окремих регіонах дозволяє переглядати навіть сільські дороги та міські підворотні.
19 квітня 2012 компанія розмістила Street View чотирьох українських міст, що приймають Чемпіонат Європи з 2012: Києва, Львова, Харкова та Донецька, а також міста Одеси.
Режим доступу: https://www.instantstreetview.com
7 чудес України – всеукраїнський просвітницький проект. Його задум — показати Україну з боку непересічності та унікальності у природному та історико-культурному форматі. А головна мета — формування привабливості країни як для зовнішнього, так і внутрішнього туризму. Відеофільми можна показувати учням на уроках в межах програми 8-9-х класів.
Режим доступу: https://7chudes.in.ua
Ethermap – інструмент, який можна використовувати для створення онлайн-карт. Тут можна обмінюватися картами, вносити доповнення, редагувати все, просто надавши учням посилання. Можна запропонувати учням створити разом карту класних місць для прогулянок в будь-якому місці, написати про все коротку інформацію та додати фото.
Режим доступу: https://getethermap.org
Spasesopper – це гра, заснована на технології Google Maps Street View. Ви знаходитесь не на дорозі, а перед якимось відомим місцем, або на вулиці якогось міста. Ви повинні вгадати, де створено це фото.
Режим доступу: http://spacehopper.io
Бета-версія National Geographic Education - онлайн-платформа National Geographic з освітнім контентом про природу і тварин. Контент призначений для дітей від дошкільного віку до старших класів. Є категорії: читання, перегляд, уроки, ігри, розваги тощо. На сайті є спеціальний стрімінговий розділ під назвою «Кабінет дослідника», в якому по буднях будуть проходити відеоефіри з екологами, зоологами, режисерами документальних фільмів про природу, океанологами та іншими експертами.
Режим доступу: https://www.nationalgeographic.org/education/
Атлас пазлів National Geographic. Кожна з колекцій пазлів є онлайн-картою континенту або країни. Тут дуже багато цікавих карт та неймовірних історій! Можна використати з учнями на закріплення матеріалу з різних для 6-11-х класів.
Режим доступу: https://www.nationalgeographic.com/maps/
Всеукраїнський просвітницький проект Ukraїner заснований після зникнення із медіа-простору України каналу National Geographic. Сайт містить історії звичайних та незвичайних українців, цікаву інформацію про маленькі і великі куточки України, знайомить нас із відомими та невідомими регіонами та про свою країну в цілому. Контент сайту містить інформацію про усі 16 історичних земель України – від Слобожанщини до Полісся, від Волині до Таврії та може використовуватися у 8 та 9 класах при вивченні географії.
Режим доступу: https://ukrainer.net/expeditsiia/
"Mozaik Education" - інтернет-сервіс, що забезпечує інтерактивне навчання і на даний момент займає перше місце в Україні серед подібних собі. Його основна складова - mozaBook урізноманітнює інструментарій шкільних уроків численними ілюстраційними, анімаційними та творчими презентаційними можливостями. Видовищні інтерактивні елементи й вбудовані додатки сприяють розвитку навичок, полегшують проведення дослідів, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають в легкому засвоєнні навчального матеріалу.
Режим доступу: https://www.mozaweb.com/uk/
StudyGe – кишеньковий глобус, який допоможе школярам запам'ятати, де знаходиться та чи інша країна, який у неї прапор, яка столиця. Дуже корисно та продуктивно буде потренувати свою пам'ять, запам'ятовуючи інформацію про країни. Гра обов’язково сприятиме поліпшенню знань з географії. Можна просто використовувати ці додатки як настільний глобус, на якому знайдеться багато інформації про країни, наприклад, їх прапори і столиці.
Режим доступу: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mileoDev.geography&hl=uk&gl=US
bottom of page